ThermoEnergyProject

Doradztwo energetyczne

Audyty energetyczne, certyfikaty, badania termowizyjne

www.thermo-expert.com.pl

Logo

Wrocław

tel. +48 669 072 560

mail : biuro@thermo-expert.com.pl

 

Oferta

Oferujemy usługi w zakresie :

Strata energii

 • Doradztwa Energetycznego.
 • W oparciu o doświadczenie w ocenie energochłonności budynków nowych, istniejących, poddawanych termomodernizacji lub remontom,  proponujemy konsulting energetyczny mający na celu wskaznie "słabych punktów" projektu pod względem energetycznym, zaproponowanie i wdrożenie rozwiązań najbardziej optymalnych w stosunku do potrzeb, możliwości finansowych itp. Dzięki oprogramowaniu komputerowemu możemy realnie szacować przyszłe koszty związane z użytkowaniem obiektu, analizować opłacalność wprowadzenia poszczególnych ulepszeń itp.

  Swiadectwa

 • Świadectw Charakterystyki Energetycznej Budynków
 • Zgodnie z zapisami prawa budowlanego, od 1.01.2009r. dokument ten jest niezbędny w momencie oddania do użytkowania, sprzedaży (na rynku pierwotnym lub wtórnym), wynajmu lub zmiany charakterystyki enegetycznej obiektu. Śwadectwa sporządzamy w oparciu o rozporządzenie ministra minfrastruktury z dnia 6 listopada 2008 r. w sprawie metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku i lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową oraz sposobu sporządzania i wzorów świadectw ich charakterystyki enegetycznej.

  budynek_plan

 • Audytów Energetycznych i Remontowych.
 • Opracowania te są niezbędne w momencie chęci uzyskania preferencyjnego kredytu  na cele termomodernizacji, wraz z umożeniem części spłaty przez państwo. Warunkiem uzyskania kredytu jest wykazanie możliwych do uzyskania oszczędności energii oraz wskazanie jak najbardziej efektywnych sposobów aby to osiągnąć. Audyty sporządzany jest w oparciu o rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 17 marca 2009r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.

  Termowizja

 • Badań termowizyjnych
 • Badanie termowizyjne polega na zobrazowaniu rozkładu temperatur na powierzchni badanego obiektu. Metoda ta pozwala na wyciągnięcie wielu wniosków dzięki którym można bardzo precyzyjnie ustalić miejsca w których występuje lub dopiero może wystąpić problem. Za pomocą diagnostyki termowizyjnej możemy obserwować to co przedtem było niezauważalne dla człowieka - promieniowanie podczerwone. Obecnie ta metoda pozwala wykryć wiele wad technicznych różnych obiektów i urządzeń za cenę i z dokładnością jaką przedtem nie była dostępna.

   

   

  Linki sponsorowane

  Audyty energetyczne

  Definicja Audytu wg UE :
  Audyt energetyczny to analiza głównych ścieżek przepływu energii w celu znalezienia możliwości poprawy ich efektywności a co za tym idzie obniżenia kosztów energii.
  więcej

  Certyfikaty energetyczne

  Świadectwa Charakterystyki Energetycznej
  budynku zgodnie z Prawem budowlanym są niezbędne do zakończenia budowy i uzyskania pozwolenia na użytkowanie, przy sprzedaży i wynajmie, to także wiarygodna i fachowa informacja o charakterystyce energetycznej twojej nieruchomości
  więcej

  Badania termowizyjne

  Bezinwazyjne badania budynków, instalacji - dzięki termowizji możliwe jest sprawdzenie jak ciepło rozchodzi się w budynku i tym samym wychwycenia problemów ze stratami ciepła i poprawienie ich co korzystnie wpłynie na oszczędnośći w ogrzewaniu i bezpieczeństwo energetyczne budynku.
  więcej

  Aktualny PageRank strony thermo-expert.com.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
  Valid HTML 4.01 Transitional